Günün Hadis-i Şerifi

Sâbıkûn-u Evvelûn’dan (Sahabe-i Kiram’ın ilklerinden) Hz. Abdullah b. Mesud (radıyallahu anh), İki Cihan Güneşi Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem)’in şöyle buyurduğunu rivayet etmektedir:“Zekatını vermek suretiyle mallarınızı koruyup takviye edin.. hastalarınızın tedavisinde sadakanın belaları defediciliğini değerlendirin.. bela ve musibetlere karşı da her zaman Allah’a duaya yönelin!.”(Mecmeu`z-Zevâid, 3,63; Taberani, el-Mu’cemu’l-Kebir, 10,128)

Tarihte Bugün

KARS MANŞET

Kars'ın İlk Langırt ve Air Hockey Turnuvasını

Stk'lar Düzenliyor

Kars'ta Sivil Tolum Kuruluşları (STK) bir araya geldi, ilin ilk Langırt ve Air Hockey turnuvasını düzenleme kararı aldı.
Kars'ta Sivil Tolum Kuruluşları (STK) bir araya geldi, ilin ilk Langırt ve Air Hockey turnuvasını düzenleme kararı aldı. Amaç ise sosyal alan eksikliğinin giderilip yeni arkadaşlıkların oluşmasının sağlanması olarak belirtiliyor.
Kars İli Memurlar Derneği (KARİMDER), Sağlık Sevenler Derneği (KARSSED), Öğretmenler Derneği (AYIŞIĞI) ve Kafkas Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (KARSİAD) bir araya gelen yönetimleri üyelerinin talebi üzerine şehirde eksikliği hissedilen sosyal alan sorununun ortadan kaldırılması için çalışma başlattılar. Kars Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Kars'ta bir ilke sahne olacak Langırt ve Air Hockey olmak üzere Masa Tenisi, Santranç ve Dart turnuvası düzenliyorlar.

 
Kars Ayışığı Eğitimciler Derneği © 2013